Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti. Viac info

Súhlasím

Regulácia teploty plniacej suroviny

Technické zadanie; problém:

Zákazník mal problém s kolísaním teploty plnky, ktorá je používaná pri výrobe potravín. Plnka je ohrievaná v nerezovom kotli s dvojitou stenou, kde prúdi teplá voda. Voda bola ohrievaná špirálou na vonkajšej stene kotla. Regulácia teploty bola založená na snímaní teploty steny kotla. Doterajší spôsob regulácie teploty plnky spôsoboval veľké kolísanie teploty plnky, a tým aj jej viskozity. Pri plnení tak dochádzalo buď k vytekaniu plnky alebo k upchávaniu plniacich trysiek.

 

Riešenie:

Spoločnosť Well automation dodala riešenie založené na snímaní teploty vody, ktorá cirkuluje medzi stenami kotla. Pomocou regulátorov a spínacích prvkov zariadenie reguluje teplotu vody a tým aj teplotu plniacej suroviny.

 

Získaný úžitok:

Pomocou tohto zariadenia Well automation zákazníkovi stabilizovala teplotu plnky na požadovanú hodnotu. Zákazník tak ušetril 1/3 času, ktorý predtým musel venovať čisteniu upchatých plniacich trysiek z dôvodu nedostatočnej teploty plnky. Stúpla tak kvalita produktu a znížili sa straty na kvalitnej plniacej surovine.

 

 

 

 regulácia teploty

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím s odberom noviniek prostredníctvom emailu

 

well automation

Kontakt

Obchodný názov: Well automation, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: info@wellautomation.sk
Telefón: +421 48 4152 678
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36760340
IČDPH: SK2022353135

Partneri

riešenia v automatizácii