Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti. Viac info

Súhlasím

Detekcia dielov v procese odlievania

Technické zadanie; problém:

Zákazník, ktorý vyrába odliatky potreboval zrýchliť cykly odlievania dielov. Keď sa ukončí proces odlievania jeden robot produkt vyberie z formy a druhý robot začne mazanie formy. Mazanie sa môže začať až keď sa overí, že produkt naozaj formu opustil, aby druhý robot pri mazaní nenarazil na produkt, alebo časť produktu, ktorá zostala vo forme. Kontrola vybratia dielu sa vykonávala až v procese jeho spracovania. To bolo z pohľadu začatia mazania neskoro.

Riešenie:

Well automation skonštruovala, nainštalovala a dodala zariadenie obsahujúce špeciálnu senzorovú techniku priamo na ruku robota, ktorý vyberá diely z formy. Toto zariadenie bolo vyvinuté a skonštruované tak, že spoľahlivo deteguje časti dielov na akomkoľvek povrchupri rôznych uhloch snímania. Zariadenie obsahuje vyhodnocovací modul umiestnený v rozvádzači. Získané informácie zariadenie dodáva do riadiaceho systému robota. Riadiaci systém robota takto vie v okamihu vyberania dielov z formy vyhodnotiť, či boli diely vyberané správne a môže tak dať pokyn na začatie ďalšej výrobnej operácie.

riešenie 1

Získaný úžitok:

Zákazník naším riešením získal úsporu času každého cyklu odlievania o 4 sekundy, vďaka čomu sa zvýšila produkcia výroby o 8 %. Týmto riešením Well automation zrýchlila cykly odlievania dielov a tak zabezpečila zvýšenie efektívnosti výrobného procesu.

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím s odberom noviniek prostredníctvom emailu

 

well automation

Kontakt

Obchodný názov: Well automation, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: info@wellautomation.sk
Telefón: +421 48 4152 678
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36760340
IČDPH: SK2022353135

Partneri

riešenia v automatizácii