Táto stránka používa Cookies

- používaním stránky súhlasíte s využitím cookies pre zabezpečenie jej plnohodnotnej funkčnosti. Viac info

Súhlasím

Detekcia prietrhov v procese výroby liatej fólie

Technické zadanie; problém: 

proces vyroby liatych foliiZákazníkovi sa pri výrobe liatej fólie stáva, že sa fólia trhá. Trhanie fólie sa deje hlavne v procese rozširovania fólie. Tento proces prebieha vo vyhriatom tuneli linky na dĺžke 30 metrov. Identifikáciu miesta prietrhu sťažuje dĺžka tunela a krátky čas trvania prietrhu. Ten trvá menej ako sekundu. Preto sa stane, že operátor ladí linku na nesprávnom mieste a prietrhy sa opakujú. Detekciu miesta prietrhu je potrebné identifikovať aj v prípade, že nastala porucha na technológii, kvôli ktorej sa prietrhy opakujú. Napríklad ak praskne potrubie s horúcou parou a kondenz potom po kvapnutí na fóliu spôsobuje prietrhy.

 snímač na detekciu prietrhov liatej fólie

Riešenie:

Well automation skonštruovala a dodala zariadenie, ktoré dokáže detegovať miesto prietrhu. Toto zariadenie je schopné snímať fóliu, ktorá má teplotu až 250 °C. Zariadenie dokáže spoľahlivo, rýchlo a s krátkym reakčným časom detegovať, či sa pred zariadením fólia nachádza alebo nie. Keď vznikne prietrh, zariadenie informuje operátora, v ktorom mieste linky prietrh nastal, a ktorým smerom sa ten prietrh šíril. Informácia sa operátorovi zobrazí na dotykovom paneli v riadiacej miestnosti linky.

 

Získaný úžitok:

Zákazníkovi sme našim riešením znížili čas riešenia výpadkov o 75% pri každom prietrhu počas výroby. Vďaka tomu ušetrí náklady v podobe tisícok EUR. Jeden prietrh stojí zákazníka približne 600 EUR. To znamená, že pri každom vzniknutom prietrhu mu ušetríme približne 450 EUR.

detekcia prietrhov titulka

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím s odberom noviniek prostredníctvom emailu

 

well automation

Kontakt

Obchodný názov: Well automation, s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 456/76, 97401 Banská Bystrica
Email: info@wellautomation.sk
Telefón: +421 48 4152 678
GPS: 48°44'26.00"N, 19°9'54.90"E
IČO: 36760340
IČDPH: SK2022353135

Partneri

riešenia v automatizácii